Wskazówki dotyczące biwakowania na dziko: co robić, gdy wybierasz się samotnie w dzicz?

Oto wskazówki dotyczące biwakowania na odludziu, aby przetrwać samotnie na dziko.
Mówią, że biwakowanie najlepiej robić z przyjaciółmi i rodziną, ale co zrobisz, jeśli wybierzesz się samotnie w dzicz?

Dlaczego warto wybrać się na samotny kemping?
Myśl o spaniu pod gwiazdami i rozpaleniu ogniska. Wiele osób z różnych powodów jeździło samotnie na kemping. Jeśli jesteś kimś, kto sprawdza swoje szczęście w samotnej wyprawie na pustynię, nie jesteś sam. Oto kilka powodów, dla których ludzie chcą samodzielnie podróżować.


Poszukiwanie duszy: ucieczka od codzienności
Są ludzie, którzy lubią uciec na własną rękę i zresetować swój styl życia i sposób myślenia wybierając się w podróż. Czy widziałeś film „Sekretne życie Waltera Mitty” lub „Hector i poszukiwanie szczęścia?” Nawet „Jedz, módl się i kochaj” i „Pod słońcem Toskanii” mają wszechstronne znaczenie w ucieczce od bólu życia.
Jeśli potrzebujesz wytchnienia od rozczarowania życiem i jego bylejakościami, podróżowanie samotnie, nawet w dziczy, może cię odnowić.


Wolność i niezależność, aby sprawdzić swoje granice

Być może jesteś kimś, kto nigdy nie podróżuje sam ani nie robi rzeczy w domu dla siebie. Niektóre osoby straciły swój „głos” na rzecz kogoś innego i dlatego samotne podróżowanie jest dla nich jak test ich granic.
Możliwość samodzielnego decydowania w drodze, gotowania własnego jedzenia lub rozstawiania namiotu może być ekscytującym przeżyciem dla tych, którzy nigdy wcześniej tego nie robili.


Przeżyj przygodę tylko dla siebie
Ogarniasz całe otoczenie, samą przygodę i namiot, do którego właśnie się rozstawiłeś. To, czego chcesz na wycieczce na kemping, zależy od Ciebie, niż musisz brać pod uwagę kogoś innego. Oprócz zaplanowania tej wyprawy na kemping na pustynię, możesz iść we własnym tempie i podziwiać niesamowite widoki dostosowane do własnego harmonogramu i wypełnionych zajęć.

Czego można się spodziewać w podróżowaniu na dziko.
Odległy, krajobraz oferuje podróżnikom bogate doświadczenia i widoki. Można znaleźć bogate historie pasterskie, sztukę , wyjątkową faunę i florę oraz wydmy w wielu miejscach w Polsce, Europie.
Dla podróżujących samotnie pustynia może być trudnym środowiskiem do biwakowania. Pomyśl o tym.


Więc kto powiedział, że to było łatwe? Poniżej znajdziesz nasze wskazówki dotyczące biwakowania w dziczy dla wczasowiczów w pojedynkę.

Wskazówki dotyczące biwakowania dla samotnego podróżnika
Twój samotny kemping może prowadzić Cię przez fantastyczne przygody, wydmy i wąwozy – tylko wtedy, gdy jesteś przygotowany na podróż. Oto wskazówki dotyczące biwakowania, które powinieneś znać.

Wiedz, gdzie iść
Czy wiesz, do którego parku się wybierasz? Lub jakiej przygody nie możesz się doczekać swojej podróży? Zaplanuj miejsce docelowe, w tym supermarkety, motele, stacje benzynowe lub pobliskie miasta. Utwórz listę kempingów i możliwych tras dojazdu do celu.


Niech ludzie w domu wiedzą, gdzie jesteś

Przed wyjazdem zawsze poinformuj rodzinę i znajomych, gdzie jesteś. Jeśli coś Ci się stanie, mogą wskazać określony czas i lokalizację zgodnie z Twoim planem podróży. Biorąc to pod uwagę, oto jak utrzymywać kontakt z ludźmi w domu:
Zostaw nazwę miejsca docelowego, jego adres, numer kontaktowy i ewentualną osobę kontaktową
Miejsce szacowany czas i data przyjazdu


Otwórz lokalizator GPS w domu
Miej sygnał satelitarny, aby skontaktować się z rodziną i przyjaciółmi
Dodaj numery alarmowe i respondentów z organizacji
Oddaj swój samochód do serwisu na kilka dni przed podróżą
Jeśli planujesz przywieźć samochód podczas podróży, poproś mechanika o sprawdzenie, czy ma środki na dalekie podróże. Wielu samotnych obozowiczów doświadczyło pęknięć opon w drodze n. To dlatego, że warunki na drogach są tam inne – trochę trudne, jeśli tak mówisz.
Zachowaj zapasowe koło i skrzynkę z narzędziami
Dowiedz się, jak zmienić opony, gdy nadarzy się okazja
Użyj telefonu satelitarnego, aby wezwać pomoc
(Wcześniej) bądź członkiem dowolnego stowarzyszenia motoryzacyjnego – mogą przyjść Ci z pomocą!
Upewnij się, że masz dobry poziom paliwa
Pamiętaj, że bycie na odludziu oznacza, że ​​najbliższa stacja benzynowa lub warsztat samochodowy znajduje się w odległości około 80 do 120 km. Zawsze miej przy sobie mapę i numer kontaktowy osób, które mogą Ci pomóc.

Spakuj i podróżuj lekko
Po co miałbyś zabrać ze sobą nieporęczną torbę, która by Cię spowolniła? Poza tym trzymanie ciężkich przedmiotów w samochodzie będzie wywierać nacisk na opony, paliwo i układ zawieszenia, gdy jesteś w drodze. To idealny czas na oszczędzanie paliwa i cieszenie się przebiegiem. Ale podróżowanie z wieloma przedmiotami w bagażniku może spowodować, że utkniesz w szczerym polu.


Spokojnie w swojej pierwszej solowej przygodzie
Ciężko jest rozbić namiot i mieć niewielki dostęp do kuchni i łazienki. Dlaczego nie zadowolić się płatnymi witrynami, zanim zaczniesz szaleć i buszować? Nawet doświadczeni obozowicze mają trudności z rozbijaniem namiotów i przedmiotów. Możesz nawet spróbować glampingu na własną rękę, zanim zasmakujesz w buszu. Poza tym w ten sposób jest łatwiej i bezpieczniej.


Sprawdź dopływ wody
Woda jest niezbędna podczas biwakowania samotnie na odludziu. Upał może cię odwodnić i sprawić, że zemdlejesz. Trzymaj dużo butelek z wodą podczas podróży i pamiętaj, aby uzupełnić te, które wypiłeś, za każdym razem, gdy trafisz do sklepu lub stacji benzynowej.


Zapakuj apteczkę i zestaw ratunkowy
Spakuj kilka zestawów na wypadek sytuacji awaryjnych i zabierz ze sobą leki, witaminy i suplementy. Jeśli masz gorączkę od zadrapania w lesie, koniecznie zdezynfekuj ranę i nałóż maść. Pij antybiotyki, jeśli zauważysz w sobie pierwsze oznaki gorączki. Oto lista elementów pierwszej pomocy i zestawów survivalowych, które należy spakować:
– Radio pogodowe
– Latarka
– Baterie
– Narzędzie wielofunkcyjne
– Artykuły higieniczne
– Koce ratunkowe
– Leki
– Gwizdek
– Gaza / bandaż / bandaż
– Nożyce
– Nić i igła
– I więcej
Ćwicz minimalizację ilości odpadów
Jeśli po raz pierwszy biwakujesz w pojedynkę, będziesz się bardzo starać, aby uporządkować sprawy na obozie. Oznaczałoby to popełnianie błędów i marnowanie wielu przedmiotów, które wyrzucasz do śmieci. Ćwicz minimalną ilość odpadów i odpowiednio wyrzucaj śmieci do kosza. To prosta etykieta obozowa.