Kemping w deszczu – 10 najlepszych wskazówek, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i suchość

Biwakowanie w deszczu nie powinno być kłopotliwe, jeśli jesteś przygotowany. Nie pozwól, aby zagrażało to Twojej zabawie. Kiedy zaczną się padać deszcze, pamiętaj o naszych wskazówkach dotyczących biwakowania w deszczu.


10 wskazówek dotyczących biwakowania w deszczu
Ty i Twoja rodzina od jakiegoś czasu planujecie wakacje na kempingu. Teraz spakowałeś torby, załadowałeś bagaże, podkręciłeś silnik i ruszasz w drogę. Potem huczy grzmot, kiedy dotrzesz do celu. Jak możesz dalej biwakować w deszczu?


Naładuj telefon i zapakuj power bank.
Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć po drodze. Więc weź ze sobą naładowaną komórkę na następną wyprawę na kemping.

Przygotuj ciepłe elementy odzieży
Przed wyjściem z domu warto zaopatrzyć się w ocieplacze na wypadek, gdyby zaczęło padać lub zrobiło się chłodno. Weź ze sobą rękawiczki, skarpetki, ocieplacze na ręce i nogi oraz ciężkie koce. Rozważ spakowanie spodni przeciwdeszczowych lub getrów, nawet jeśli nie pada. Aktywność w wodzie i poranna rosa mogą Cię zmoczyć.

Miej przy sobie apteczki pierwszej pomocy i przetrwania
Wszystko może się zdarzyć, gdy biwakujesz w deszczu. Na dworze zawsze istnieje prawdopodobieństwo złapania gorączki, hipotermii lub obrażeń.

 • Hipotermia
 • Gorączka lub grypa
 • Wysypki
 • Skręcenie i złamania
 • Ból głowy, brzucha i artretyzm
 • Twoja lista apteczek powinna zawierać:
 • Antyseptyczny
 • Leki przeciwbólowe
 • Leki
 • Gaza, opatrunki, plastry i bandaże
 • Pinceta
 • Nożyczki i zestaw do szycia
 • Termometr

Znajdź odpowiednią przestrzeń obozową
Zlokalizuj swoją parcele, miejsce biwakowania, która powinna być nieco podwyższona i z dala od rzeki, strumienia lub plaży. Jeśli nie masz stuprocentowej pewności, że nie będzie padać, nie rozbijaj namiotów pod drzewami. Miło jest biwakować w cieniu, jeśli jest upalnie. Kiedy pada deszcz i długo po tym, jak ustają deszcze, krople deszczu będą kapać na twój namiot. W międzyczasie, jeśli wieje i leje dziko, niektóre gałęzie drzewa mogą odpaść. Dlaczego nie spróbować namiotu na dachu, gdzie będziesz z dala od mokrych terenów?


Zabierz ze sobą wiele plandekę do namiotu i obozu
Po pierwsze, możesz przykryć namiot i otoczenie plandeką, aby uszczelnić swój kemping. Pamiętaj, aby ustawić namiot pod takim kątem, aby woda deszczowa spływała po bokach. Możesz również użyć plandeki jako podkładu wewnątrz namiotu, gdy chcesz spać. Umieść kilka plandek do innych celów, takich jak przechowywanie mokrych ubrań.


Użyj sprayów impregnujących
Spraye impregnujące chronią sprzęt i akcesoria przed plamami wodnymi, przebarwieniami i uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Istnieją różne spraye stosowane do szerokiej gamy przedmiotów, takich jak sprzęt outdoorowy, buty, tkaniny, kurtki, namioty i śpiwory.

Trzymaj ciepłe jedzenie w obozie?
Ogrzej się komfortowym jedzeniem, takim jak gorąca zupa lub kakao. Jeśli masz zabójcze przytulanki do ogniska i węglowodany do wrzucenia do ognia, będzie to świetny sposób na walkę z zimnym frontem.

Utrzymuj węglowodany i kalorie w swoim ciele, aby utrzymać temperaturę, gdy jest zimno.
Zdrowe węglowodany to:
– Orzechy, rośliny strączkowe, nasiona i produkty pełnoziarniste
– Owoce i warzywa
– Ziemniaki i inne bulwy
Zawsze przygotuj warzywa w domu, dzięki czemu nie będziesz mieć trudności z czyszczeniem i krojeniem ich na obozie.

Zbieraj świeżą deszczówkę do użytku w obozie
Woda deszczowa jest czysta i może być używana do picia, gotowania i prania ubrań. Możesz ją dodatkowo zdezynfekować, umieszczając wodę deszczową w systemie filtracyjnym lub po prostu zagotować. Nie zbieraj wody deszczowej z osuwających się skał i strumieni.


Użyj światła nocnego
Widoczność jest trudna, gdy na obozie pada deszcz. Przynieś latarkę lub światła awaryjne, aby zawiesić na swoim kempingu. Zabierz też ze sobą baterie, które przetrwają Twoją podróż. Śledź drogę powrotną do obozu, gdy robi się ciemno i unikaj ryzyka obrażeń i wypadków.


Bądź bezpieczny podczas ulewy
Kiedy pada trochę ulewny deszcz, pozostań bezpieczny w swoim namiocie i znajdź coś dla siebie. Możesz grać w karty, śpiewać melodię lub opowiadać historie o duchach. Jeśli masz dzieci, zajmij je graniem w gry lub kolorowaniem ilustracji do książek, zwłaszcza jeśli boją się burzy.