Co musisz wiedzieć o kempingu w namiocie na dachu?

Można sobie wyobrazić namiot na dachu – spanie na dachu samochodu. Wyobraź jednak sobie, że z namiotem na dachu możesz spać w dowolnym miejscu i z dala od przerażających turystów. Atrakcyjność namiotu na dachu sprawia, że ​​jest on idealny dla osób szukających komfortu i wygody oraz wolności.
Ale czy to dla ciebie? Jeśli jesteś nowy na kempingu na dachu samochodu, oto, co musisz wiedzieć, aby zacząć.
Pojawienie się technologii pozwala znaleźć różne marki, rozmiary, dodatki i materiały. Przede wszystkim namioty dachowe z biegiem lat wyraźnie stały się bardziej przyjazne dla budżetu.

Plusy i minusy namiotów dachowych
Myślisz, że to wszystko jest bezproblemowe? Namioty na dachu mogą być w dzisiejszych czasach jedyną opcją, zwłaszcza gdy boisz się dzikich zwierząt i uporczywej wściekłości owadów. Z namiotem na dachu możesz znaleźć się w bezpiecznej bańce na dachu swojego samochodu, aby uzyskać lepszy punkt obserwacyjny.
Plusy
•    Możliwość biwakowania w dowolnym miejscu. Niezależnie od tego, czy chcesz biwakować na odległym odludziu, zimnym froncie, czy na tyłach domu, namiot na dachu umożliwia biwakowanie w dowolnym miejscu.
• Łatwe ustawienie. Namioty dachowe można łatwo zamocować i ustawić na dachu pojazdu, o ile twój dach spełnia jego wymagania dotyczące nośności. Wsiadanie może być bezstresowe, a po chłodnym umieszczeniu go na dachu samochodu możesz szybko rozłożyć kilka pasów, drabinę.
•    Zapewnia komfort. Większość materacy zawiera najwyższej jakości piankę, która zapewnia wystarczającą ilość siatki, wentylację i wsparcie. Co więcej, możesz spać z dala od ziemi, wolny od letnich przerażających pełzaczy i zimowego chłodu.
• Bardziej trwałe. Ciężki i wysokiej jakości sprzęt dachowy jest często trwały i stanowi lepszą ochronę przed warunkami pogodowymi.
•    Jest o wiele tańszy. W porównaniu z kamperem namiot dachowy jest o wiele tańszy w zakupie i utrzymaniu.
Minusy
•    Nie tak wiatroodporny. Podczas gdy namioty dachowe lepiej chronią przed warunkami pogodowymi, mogą być tak samo uderzane w wietrznych miejscach.
•    Jest cięższy. Dodatkowy rozmiar i waga namiotów dachowych przyczyniają się do marnotrawstwa paliwa i nacisku na ciężar samochodu. Co więcej, rodziny mają tendencję do umieszczania dodatkowego sprzętu i wyposażenia w namiocie, aby uzyskać więcej miejsca w samochodzie.
•    Zawsze musi być złożony. Jeśli twoja rodzina wyrusza na odkrywanie dzikiej przyrody, zawsze musisz złożyć namiot na dachu, aby zabezpieczyć swoje rzeczy. To dużo kłopotów w porównaniu z namiotem na ziemi, w którym można go po prostu zostawić, gdy idziesz na pieszą wędrówkę lub pływanie.
Namioty dachowe mają swoje zalety i wady oraz funkcje, które nie są dla wszystkich. Wszystko sprowadza się do tego, aby wiedzieć, czego potrzebujesz na biwak w dziczy.

Rodzaje namiotów dachowych
Dla tych, którzy są nowicjuszami wybór odpowiedniego namiotu na dach, to ważna decyzja. Każdy namiot ma swoje cechy i stanowi plusy i minusy dla wielu wczasowiczów. Jeśli chcesz wypróbować zapraszamy do naszej wypożyczalni sprzętu turystycznego.


Namioty dachowe typu softshell
Te składane namioty zapewniają więcej miejsca, ponieważ można wysunąć ich klapy, aby dopasować liczbę osób w namiocie.
Namioty typu softshell są małe, gdy są spakowane razem, ale można je powiększyć, aby podwoić przestrzeń życiową i pomieścić wysokie osoby. Ta funkcja będzie jednak wymagała od Ciebie więcej prac związanych z konfiguracją i usuwaniem. Co więcej, większość namiotów softshell jest wyposażona w przedłużoną markizę, na której można wypoczywać lub przygotowywać jedzenie.
Niektóre namioty są wyposażone w płachtę przeciwdeszczowy, który chroni przed niepogodą w czasie podróży.


Namioty dachowe z twardej skorupy Hard Top
Namioty typu hardshell zwykle zapadają się na płasko, co sprawia, że ​​jest to aerodynamiczny sprzęt na górze pojazdu. Niektóre twarde skorupy zapewniają wygodę w podróży, ponieważ są lekkie, trwałe i wytrzymałe.
Posiadają również dużą przestrzeń mieszkalną, aby zmaksymalizować powierzchnię podłogi. Ale nie można go dalej rozszerzyć ani zmniejszyć zajmowanego miejsca.
Dodatkowo rozłożenie i rozłożenie namiotu jest szybkie i łatwe – zrobisz to w kilka minut. Jest to najlepsze rozwiązanie dla rodzin lub par, które chcą łatwego zdejmowania, gdy chcą opuścić kemping i zwiedzić zabytki i atrakcje regionu.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie namiotów dachowych
Przy tak wielu opcjach na rynku, jakie względy powinieneś wiedzieć, aby kupić odpowiedni namiot dachowy dla siebie? Oto wskazówki, jeśli chcesz wynająć lub kupić namiot dachowy.
Waga
Waga to kwestia, którą chcesz wziąć pod uwagę w przypadku namiotu na dachu. Wiele z nich waży mniej więcej 50 kilogramów. Cięższe namioty mogą powodować ciśnienie w pojeździe, co skutkuje spadkiem wydajności paliwowej, ciśnienia w układzie samochodowym i trudną jazdą po drodze. Ponieważ większość sprzętu i akcesoriów załadujesz na namiot, musisz upewnić się, że samochód może unieść ciężar.

Wygoda
To, jak podróżujesz i biwakujesz, może mieć ogromny wpływ na wybór sprzętu. Czy jesteś kimś, kto zostaje na noc i włóczy się cały dzień? Czy musisz podróżować do wielu miast na wakacje? Te rzeczy mogą pomóc ci ustalić, czy namiot na dachu jest dla ciebie wygodny.

 1. Ile osób będzie spać w namiocie?
 2. Jak daleko zajdziesz?
 3. Ile miejsca masz i ile potrzebujesz zabrać ze sobą?
 4. Jakie jest Twoje tempo i plan podróży?
 5. Gdzie się zatrzymasz?
  • Kompatybilność z bagażnikiem i pojazdem
   Czy namiot jest kompatybilny z Twoim bagażnikiem i pojazdem? Twój stojak obsługuje różne ładunki, aby uniknąć wypadków i przewróceń. Dachy samochodowe powinny być wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar namiotu, drabiny i nośność statyczną całego sprzętu kempingowego.
  • Aneks i markizy
   Jeśli potrzebujesz dodatkowych pokoi lub przestrzeni mieszkalnych, niektóre modele namiotów integrują markizy, które mogą służyć jako namioty naziemne dla dodatkowych pomieszczeń. Może to okazać się przydatne, jeśli masz dużą rodzinę lub potrzeby w kuchni.
  • Budżet
   Czy budżet jest ważny? Oczywiście, ale umieszczamy to poniżej listy, ponieważ uważamy, że wysokiej jakości namiot powinien mieć kluczowe znaczenie dla biwakowania w każdym regionie. Niemniej jednak, podczas gdy namioty dachowe są tańsze niż kampery, namioty naziemne pozwalają zaoszczędzić pieniądze w podróży. Jeśli nie masz pieniędzy, namiot dachowy z miękką powłoką jest niedrogi.

Nie chcesz kupować? WYNAJMIJ!